پانزدهمین دوره هفته پیشگیری از مسمومیت ها به سرپرستی سازمان غذا و دارو و با همکاری معاونت ها و ادارات وزارت بهداشت، دانشگاههای علوم پزشکی کشور، سازمان پزشکی قانونی کشور، انجمن های علمی پزشکی، سازمان آتش نشانی، اداره آموزش و پرورش و ‏بسیاری از ادارات و سازمانهای مرتبط با موضوع برگزار می شود.

بیست و یکم ماه سپتامبر (سی‌ام شهریور ماه) روز جهانی آلزایمر نام گرفته است. آلزایمر شایع‌ترین نوع زوال عقل است که حافظه، افکار، مهارت‌های کلامی و قضاوت، درک مطلب و به طور کلی عملکرد شناختی بیمار را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

آلزایمر یک شوخی نیست و بیمار مبتلا شایسته احترام و درک متقابل است. خانواده فرد مبتلا با موقعیتی ترسناک و دشوار مواجه هستند و واکنش‌های اجتماعی،‌ تمسخر و رفتارهایی دور از شان می‌تواند این افراد را تحت فشار بیشتر قرار دهد.
یکی از مهم‌ترین دلایل بروز آلزایمر، تجمع پلاک‌های پروتئین آمیلوئید در مغز است.
آمیلویید یک اصطلاح عمومی برای پروتئین‌هایی است که به طور طبیعی در بدن بوجود می‌آیند. در مغز افراد سالم، این پروتئین نابود می‌شود؛ ولی در مغز افراد مبتلا به آلزایمر، تجمع می‌یابد.

در روند ارائه ی مراقبت های سلامت، هیچ کسی نباید آسیب ببیند. اما با این وجود، روزانه هزاران بیمار در سراسر جهان، حین دریافت خدمات سلامت، از آسیب های قابل اجتناب رنج می برند و یا در معرض این آسیب ها قرار می گیرند. به همین دلیل، هفتادو دومین مجمع جهانی بهداشت، قطعنامه­ی 72.6 WHA را با عنوان ‘ اقدام جهانی در مورد ایمنی بیمار’  (در ماه می سال 2019 میلادی)، تصویب کرد. با به رسمیت شناختن ‘ ایمنی بیمار’ به عنوان یک اولویت جهانی سلامت، تمام 194 کشور عضو WHO تعیین روز جهانی ایمنی بیمار ار تائید کردند. و 17 سپتامبر را به نام روز جهانی ایمنی بیمار، نام گذاری نمودند.

وبینارآموزشی با موضوع سرطان های سیستم ادراری تناسلی با همکاری مرکز تحقیقات سرطان های دستگاه های ادراری بیمارستان امام خمینی و با امتیاز بازآموزی، روز پنجشنبه مورخ 1399/05/23در سالن همایشهای بیمارستان بهمن با حضور اساتید ارجمند مرتبط در این حوزه و با مشارکت شرکت تکاژه برگزار گردید.

مادر بهترین منبع تغذیه، مقوی‌ترین نوع شیر و تامین‌کننده‌ی امنیت غذایی نوزاد پس از تولد است. شیردهی مادر تغذیه مناسب و مورد نیاز نوزاد را از ساعات اولیه پس از تولد تامین می‌کند و لازم است که تا 2 سالگی تغذیه با شیر مادر برای نوزاد ادامه پیدا کند. سازمان بهداشت جهانی توصیه می‌کند که تمام نوزادان پس از تولد لازم است از شیر مادر تغذیه کنند. شیر مادر تا 6 ماهگی مواد و انرژی مورد نیاز نوزاد را تامین می‌کند. پس از آن نوزاد نیاز به انرژی بیشتری دارد که در آن زمان شیردهی از ماه 6 به بعد در کنار مکمل‌ها و مواد غذایی دیگر ادامه پیدا می‌کند.