بيماري سل يكي از 10 علت مرگ و مير در جهان مي باشد، طبق گزارش سازمان جهاني بهداشت، حدود يك چهارم مردم جهان مبتلا به سل غير فعال مي باشند. در سال 2017 حدود 10 ميليون نفر مبتلا به سل شده اند كه 1600000 نفر بدليل اين بيماري جان خود را از دست دادند. تخمين زده شده است كه بين سالهاي 2000 تا 2017، جان 54 ميليون نفر با تشخيص و درمان به موقع بيماري نجات يافته است. در سال ۲۰۱۷ اولین کنفرانس اداری سازمان جهانی بهداشت در مورد سل برگزار شد که در آن بیش از ۱۲۰ هیات ملی، بیانیه مسکو برای پایان دادن به سل را تصویب کردند. به دنبال این تعهد در سال ۲۰۱۸، اولین نشست سطح بالای مجمع عمومی سازمان ملل متحد در زمینه سل برگزار خواهد شد. تعهدات سیاسی در مورد مبارزه با سل در روز جهانی سل در سال ۲۰۱۸ بسیار بالا بوده و بسیاری از کشورها خواستار رهبری قوی‌تر برای پایان دادن به سل هستند. غفلت از این بیماری می‌تواند به دلیل مقاومت سل نسبت به درمان دارویی و افزایش پویایی جمعیت، حتی در شرایط شیوع کم آن، خطرناک باشد.

بيمارستان بهمن به مناسبت هفته جهاني كودك (24 - 17 مهر 97) برنامه‌هاي ذيل را اجرايي نمود:

  • تقدير از رئيس بخش نوزادان واطفال سركار خانم دكتر ميترا رادفر توسط رياست محترم بيمارستان
  • اهداء هدايا و عيادت از كودكان بستري توسط گروه ارتقاء‌ سلامت بيمارستان

خدا در قرآن می فرماید:

«بگو: اگر خداوند شنوایی و دیدگان شما را بگیرد و بر دل‌هایتان مهر بزند، کدام معبود آن را به شما پس می دهد»؟ شکرانه این نعمت، بهره گیری خداپسندانه و مسئولانه از آن است، چنان که در یکی از دعاها، خواسته بندگان از خداوند این است: «پروردگارا! ما را از گوش‌ها، چشم‌ها و نیروهایمان بهره‌مند گردان»

رياست محترم بيمارستان بهمن به همراه مديران ارشد با حضور صميمانه در ايستگاه 25 آتشنشاني و اهداء گل به پاس زحمات و فداكاري‌هاي شبانه روزي كاركنان آن مركز اين روز را گرامي داشتند.