به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهمن، روز پنج شنبه 5 آبان ماه سمینار آموزشی پیشگیری از سرطان پستان در این مرکز درمانی با حضور پزشکان، پرستاران و کارکنان بخش های مختلف با سخنرانی دکتر فرهاد موسی زاده جراح پستان برگزار شد.

دکتر موسی زاده در این سمینار علمی آموزشی در خصوص بررسی نوع تومور در پستان ها و روش های درمانی صحبت کرد و در ادامه گفت: تشخیص زود هنگام سرطان سینه کمک می کند تا راه های درمانی بهتری به کار گرفته شود و نتیجه کار نیز مثمرثمر باشد. با توجه به اینکه شایع ترین سرطان در بین بانوان سرطان پستان است و اغلب در سنین میانسالی و سالمندی رخ می دهد نیاز است تا زنان قبل از ابتلا به این بیماری روش های اسکرینینگ و تشخیص زودرس  را آگاه بوده و به موقع اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه در ابتلا به سرطان پستان محدودیت سنی وجود ندارد ولی در سنین میانی شایع تر است افزود: سرطان پستان در هر سنی ممکن است فرد را مبتلا کند و در دختران از 18 سالگی به بعد این بیماری آنها را تهدید می کند ولی در سنین میانسالی این بیماری شایع تر عنوان شده است بررسی های نشان می دهد از هر 8 زن یک نفر به سرطان پستان مبتلا می شود بنابراین چنانچه این بیماری در همان مراحل اولیه تشخیص داده شود شانس بالایی برای درمان وجود دارد.

دکتر موسی زاده در ادامه این بحث آموزشی در مورد چگونگی عمل جراحی پستان  و بازسازی توضیحاتی ارائه کرد و در خصوص پروتز سینه بعد از جراحی و برداشتن تومورهای سرطانی جدیدترین مطالب علمی را بیان داشت.

با توجه به اینکه ماه اکتبر ماه جهانی آگاهی بخشی در خصوص سرطان سینه است برگزاری سمینارهای مختلف علمی و آموزشی در کاهش مصائب این بیماری کمک کننده خواهد بود.