وبینارآموزشی با موضوع سرطان های سیستم ادراری تناسلی با همکاری مرکز تحقیقات سرطان های دستگاه های ادراری و تناسلی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ در سالن همایشهای بیمارستان بهمن با حضور اساتید ارجمند مرتبط در این حوزه و با مشارکت شرکت تکاژه برگزار گردید.

در این روش امواج ماکرو ویو که جزو امواج بیخطر و غیر یونیزه هستند از طریق یک سوزن باریک و بدون نیاز به برش پوستی جراحی, تحت هدایت ابزارهای تصویربرداری نظیر سونوگرافی و سی تی اسکن به داخل  توده هدایت می گردد و با تولید گرمای حدود 180 درجه سانتیگراد باعث از بین رفتن سلول های سرطانی می شود .این عمل برای اولین بار در تاریخ 1400/02/30 برای خانم 41 ساله با کانسر متاستاتیک ناحیه کبد توسط آقای دکتر حجت ابراهیمی نیک ,فوق تخصص رادیولوژی مداخله ای در بیمارستان بهمن انجام گردید.

هم زمان با  15 اردیبهشت ماه روز جهانی شست و شوی دست، نحوه صحیح شست شوی دست ،با توجه به همه گیری ویروس کرونا و همچنین لزوم رعایت بهداشت دست در پیشگیری از ابتلای آن، برنامه های  این روزدر سال 2021 با شعار "هر ثانیه نجات بخش زندگی است، بهداشت دست را رعایت کنید"  در بیمارستان بهمن برگزارشد.

در این راستا صبح روز پنج شنبه به منظور ترویج فرهنگ بهداشت دست در میان کارکنان و مراجعین، با همکاری رابطین و کارشناسان کنترل عفونت بيمارستان بهمن ایستگاه آموزشی بهداشت دست در این بیمارستان برپا شد،

انتخاب واحد بهداشت حرفه ای بیمارستان بهمن به عنوان ده درصد برتر واحدهای بهداشت حرفه ای مراکز بهداشتی و درمانی مشمول کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار تحت پوشش مرکز بهداشت شمال غرب تهران

مقدمه:

مالاريا يک بيماري انگلي است که عامل عفونت تک ياخته هاي انگلي تحت عنوان پلاسموديوم مي باشند که بسته به نوع عامل انگلي انواع مالاريا را ايجاد مي کنند . انتقال انگل به انسان به وسيله نيش پشه آنوفل ماده آلوده صورت مي گيرد. مالاريا هنوز در بسياري از کشورها از مشکلات مهم بهداشتي است از مشکلات مهم کنترل مالاريا مقاومت داروئي در اين بيماري مي باشد. مالارياي نوع فالسي پاروم شديدترين نوع بيماري را ايجاد مي کند . اشکال مختلف بيماري ممکن است به صورت  تب ، عرق ، سرفه ، اسهال ، ناراحتي تنفسي و سردرد تظاهر کند و يا احتمالاً پيشرفت کرده و يرقان ، اختلال انعقاد خون ، شوک ، نارسائي کبد و کليه ، التهاب حاد مغزي ، ادم ريوي و مغزي ، اغماء و مرگ را باعث گردد . ميزان کشندگي در کودکان درمان نشده و بزرگسالاني که ايمن نيستند با نوسان قابل ملاحظه اي به ۱۰ تا ۴۰ درصد و يا بيشتر مي رسد . ساير اشکال مالارياي انساني مثل ويواکس و مالاريه معمولاً‌ خطر مرگ ندارند .

درباره روز جهانی بهداشت (سلامت) و هفته سلامت

روز جهانی بهداشت سال 1400 (2021 میلادی)

روز جهانی بهداشت، مناسبتی است که هر سال مصادف با سالروز تأسیس سازمان جهانی بهداشت گرامی داشته می شود. در سال جاری تمرکز این روز روی هدف ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر خواهد بود.

سلامتی موضوع بسیار مهمی است و یکی از دغدغه های هر فرد و هر جامعه ای محسوب می شود. به همین دلیل بزرگداشت روز جهانی بهداشت از اهمیت بسزایی برخوردار است.در ایران " هفته ای تحت عنوان هفته ی سلامت " وجود دارد ومعمولا برنامه های متنوعی در این هفته برگزار می گردد.

دومین چهارشنبه‌ی ماه مارس ( 20 اسفند سال جاری )

به عنوان «روز جهانی رژیم درمانگر» نامگذاری شده است این روز برای اولین بار در سال 2008 توسط آکادمی تغذیه و دیابت آمریکا (که در گذشته به عنوان انجمن دیابت آمریکا شناخته می شد) برای تاکید بر نقش ضروری رژیم درمان گران در کمک به مردم برای رسیدن به زندگی سالم تعریف شد. رژیم درمان گران متعهد به بهبود سلامت عموم مردم و بیماران هستند و بزرگداشت چنین روزی بطور